Kasım 2021 kira artış oranı ne kadar oldu? Sorusu birçok insan tarafından sorulmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ) enflasyon rakamlarını açıkladı. Açıklamanın ardından kasım ayı kira artış oranı da belirgin bir hal aldı. Enflasyon ( TÜFE ) rakamlarının on iki aylık ortalaması baz alınarak belirleme gerçekleştirildi. Kira artış oranı, kasım ayı için yüzde 17, 09 olarak gerçekleşti.

Yüzde 17, 09’luk Artış

Enflasyon rakamları açıklandı. Açıklamaların ardından kasım ayı kira artış oranları da detaylı bir belirginliğe kavuştu. TÜFE’ nin on iki aylık ortalamasının baz alınarak belirlemelerin gerçekleştirildiği kira artış oranının Kasım ayında yüzde 17, 09 olduğunu söyleyebiliriz.

TUİK tarafından açıklanmış olan verilere bakıldığı zaman 2021 yılı Ekim ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 2, 39, bir önceki senenin aralık ayına oranla yüzde 15, 75 olduğunu görmekteyiz. Önceki senenin aynı ayına oranla ise 19, 89 ve on iyi aylık ortalamalara bakıldığı zaman ise yüzde 17, 09’luk bir artışın gerçekleşmiş olduğunu görmekteyiz.

Kasım Ayı Beklenen Açıklama

Milyonlarca insan her ay kira artış oranı hakkında yapılacak olan açıklamaları bekliyor. Enflasyon rakamlarının açıklaması ile bir dizi güncellemeler gerçekleşiyor. Ev sahibi ve kiracılar özellikle bu açıklamaların netliğinden haberdar olmak istiyor.

Kira artış oranı ile alakalı olan son dakika açıklamaları, bilgilendirmeler yakından takip edilmeye devam ediliyor. Ev sahibi ve Kiacılar arasında bu ay da sözleşmelerin gerçekleştirileceği aşikar bir durumdur. Yeni zam oranı, Kasım ayı için geçerlilik gösterecek. Eylül ayında açıklanmış olan ağustos enflasyon rakamlarına bakıldığı zaman kira artış oranının yüzde 16, 42 olduğunu görmüştük. Ekim ayında yapılan açıklamaların ışığında ise kasım ayı kira artış oranının 17, 09 olduğunu görmekteyiz.